fbpx

Lapsi veelgi intelligentsemaks kasvatades, ühe mänguasja haaval

Meie lapsed on loomult uurijad ja nad avastavad ümbritsevat maailma mängu kaudu. Mänguaeg on väga oluline teie väikelapse kognitiivse, emotsionaalse ja füüsilise arengu jaoks. Värske vanemana võib teil tekkida kiusatus hellitada oma lapsi rohkete mänguasjade ja vidinatega, mis lubavad uskumatuid tulemusi ning kõrgemat intelligentsust.
ronimissein lastele londiste naturaalne puit sinistes toonides
Ronimisrõõmud Klõps: Evelin Talvar

See ei pruugi olla parim strateegia. Toledo Ülikooli läbiviidud uuring näitas, et liiga suur mänguasjade valik võib teie lapse loovust pärssida. Õnneks ei kehti see käsitsi valmistatud, puidust ja multifunktsionaalsete Montessori stiilist inspireeritud mänguasjade puhul, nagu Kiigesellid. Uurime lähemalt peamisi viise, kuidas puidust ronimis- ja kiikumismänguasjad saavad teie lapse arengut ja loovust toetada.

Arenevad motoorseid oskused

Lapse arengu varases staadiumis omandatakse peen- ja üldmotoorseid oskusi, mis võimaldavad lapsel saada iseseisvamaks ja täita rohkem ülesandeid abita.
Peenmotoorika hõlmab teie lapse käte, sõrmede ja randmete väiksemate lihasrühmade liikumist ning on eriti oluline, kuna see võimaldab teie lapsel üksi näiteks hambaid pesta, riietuda ja süüa. Üldmotoorika on seotud suuremate lihasrühmade liikumisega ning võimaldab istuda, roomata ja kõndida.

Ronimine on tavaliselt väikelapse suurim hobi, mis algab umbes aasta vanuselt. Lapsed, kes on juba noores eas füüsiliselt aktiivsed, jätkavad suurema tõenäosusega aktiivset elustiili ka edaspidi.

Lisaks oluliste motoorsete oskuste arendamisele on ronimine suurepärane ka südame-veresoonkonna tervisele. Meie multifunktsionaalsed kiikumise/ronimise mänguasjad aitavad lastel avastada liikumisrõõmu, tugevdades samal ajal luid ja lihaseid ning luues aluse tervislikele harjumustele.

Paraneb tasakaal ja ruumitaju

Laste arengu eksperdid soovitavad tegeleda aktiivse mänguga vähemalt 30 minutit päevas, et parandada tasakaalu ja ruumitaju, mida saab üle kanda mitmetele tegevustele. Ronimise ja kiikumise mänguasjad, nagu Nobsi, õpetavad teie lapsele koordinatsiooni ja tasakaalu läbi loomuliku liikumise turvaliselt teie enda kodus. Veelgi enam, parem tasakaal suurendab enesekindlust ja kontrolli tunnet, andes teie lapsele julguse liikuda uutel viisidel ja tulla toime uute väljakutsetega.
Põrandakiigega harjutamas tasakaalu

Arenevad probleemide lahendamise oskused

Meie multifunktsionaalseid puidust mänguasju saab kasutada mitmel viisil, pakkudes teie lapsele lõputuid tunde lõbusat ja fantaasiarikast mängu. Näiteks, saab meie kiike kasutada ronimisredelina, lugemispesana, mänguasjade panipaigana, tunnelina – piiriks on ainult teie lapse kujutlusvõime.

Isegi kõige lihtsam ronimismängukomplekt edendab väikelapse probleemide lahendamise ja otsuste langetamise oskusi, kuna neil on väljakutse leida mitu marsruuti “mäetipu vallutamiseks”.
Puidust ronimiskaared stimuleerivad teie lapse kujutlusvõimet, ümbritseva maailma mõistmist ja probleemide lahendamise oskusi.

Edeneb vaimne areng

Väikelapsed on ümbritseva suhtes uudishimulikud ja neil on isu uusi asju õppida. Lisaks paremale koordinatsioonile, tasakaalule ja füüsilisele tervisele on harivatel mänguasjadel võime toetada ka teie lapse vaimset arengut.
lastekiik tuppa puidust valge lind
Silmad täis mängurõõmu
Kõik meie mänguasjad on lihtsad ja valmistatud looduslikest materjalidest – seepärast pakuvad need kõrgendatud sensoorset kogemust ja kutsuvad teie lapsi kasutama oma kujutlusvõimet, ilma, et peaks järgima eelnevalt kehtestatud reegleid ja narratiive. Vaid üks kiikuv mänguasi võib olla vaheldumisi nii kindlus, mägi, mida vallutada, lugemispesa ja maja teie lapse lemmikmänguasjade jaoks.
Terve ja iseseisev laps õpib enesekindlamalt uusi asju ning temast saab lõpuks probleeme lahendav ja raamidest välja mõtlev täiskasvanu. Mängimine ei tähenda ju ainult lõbutsemist, vaid ka piiride kompamist, katsetamist ja riskide võtmist.

Kiigesellide mänguasjadest

Kiigesellid on pereettevõte, mille visioon ühtib Montessori hariduspõhimõtetega: lastele tuleb pakkuda võmalust maailma avastamiseks, vabaks liikumiseks ja oma sisemise teadlase valla päästmiseks juba varases eas.

Meie multifunktsionaalsed mänguasjad on käsitsi valmistatud kvaliteetsest eetilisest puidust, mille disaini tõstavad esile mittetoksilised veepõhised värvid. Kõik on loodud nii, et tagada täiuslik tasakaal lõbusa ja kogemusliku õppimise vahel oma kodu turvalisuses. Tutvu meie kollektsiooniga siin ja vali mänguasi, mis toetab sinu lapse vaimset, füüsilist ning emotsionaalset arengut.

ronimissein lastele lind valge küljega
Kindlal sammul ülespoole

Täname, et toetad Eesti käsitööd!