Koheselt said esimesed joonised ja värvid valitud ning Mirko ja Anna-Liisa hakkasid puidutöökodadest hinnapakkumisi uurima- oli ju vaja kedagi, kes aitaks esimesed prototüübid valmis freesida. “Olen iseloomult pigem pika vinnaga ning sada korda mõtlen enne kui miskit nö valmisproduktiks julgen nimetada ja tegemisse saata. Nii oli ka kiigega. Kõik detailid nagu näiteks kaare sügavus, pidurdava elemendi kaldenurk ja pikkus, lippide vahekaugus ja muu selline sai joonistel läbi proovitud,” kirjeldab Anna-Liisa esimesi katsetusi. Lapsed olid samuti kiikedest elevuses ja nendest said suurepärased testijad. Suure töö ja lõputute katsetamiste tulemustena valmisid esimesed “Londisted” ja “Linnud” ning Kiigesellide perefirma oligi sündinud. “Kujutasin ette, et valmistan ja müün kiikesid hobikorras. Poleks elu sees ette kujutanud, et ühel hetkel on meil koduleht ja e-pood. Selle kõige taga on Mirko edasiviiv energia ja ärialased teadmised. Abikaasa tugi on siinkohal olnud minu jaoks võtmekoht.”
Mida soovitaksite teistele, kellel idee olemas, kuid pole teostamiseni jõudnud?
Anna-Liisa Miilitsa kodus töötamise nipid
- Organiseeritud ja korras kodukontor. Minu jaoks on oluline, et kodu oleks hiljemalt päeva lõpuks üldjoontes korras ja puhas. Kui ümberringi on segadus on ka minu hinges rahutus. Eriti oluline on hoida ka töötuba korras, sest suures segaduses on raske toimetada. Tehes natukene iga päev ja justkui möödaminnes püsib kodu korras. Tolmuimeja on alati käepärast ning korra päevas, reeglina õhtuti, käin kõige käidavamad pinnad üle – köök ja elutuba, vahel põikan ka töötoa ja magamistoa ukse vahelt sisse. Olen kõikidele oma poistele õpetanud, et igaüks paneb enda asjad tagasi sinna, kus nad käivad. Puhtad riided garderoobi, must pesu mustapesukorvi. Mänguasjade arvu olen samuti kontrolli all hoidnud. Vahel tekib lapsel trots, et miks peab koristama? Sellisel juhul aitab alati seletamine, et igaühel on oma roll ning ema-isa ei jõua kõike teha, ka meie vajame abi. Läbiv võtmesõna töötoa ja üldse kodu korrashoidmisel on panipaikade olemasolu. Igal asjal olgu majas oma koht.
- Kuidas hoida aega kokku, kui perele on vaja valmistada sööki 3 korda päevas? Perele toidu valmistamine on üks aeganõudvamaid tegevusi kodus, ent tööaja mõttes saab ka siin olla nutikas. Võtsin väikese märkmiku, kuhu hakkasin kirjutama kiirelt ja lihtsalt valmivaid retsepte. Enam ei käi ma kunagi niisama sihitult poes, vaid alati on paari päeva toitude plaan paigas. Teiseks – kui juba toiduvalmistamise kallale asunud olen, siis teen korraga rohkem, et jätkuks ka järgmiseks päevaks. Olen vahel kasutanud ka e-poe teenuseid (tellimuse vormistan internetis ning kuller toob kauba kohale). Näiteks last magama pannes ja lamades tema kõrval koostan juba vaikselt poenimekirja.
- Kordamööda töötamine. Teeme tööd vaheldumisi ja jupikaupa ka laste lõunaune ajal. Selle eelduseks on muidugi, et läheme terve perega õhtul kl 21-21.30 magama ning puhkame end korralikult välja. Magamata öö korral tuleb ka ise lastega koos lõunal puhata. Paar korda on juhtunud, et kui tegeleme mõlemad tööasjadega siis ei pea mingisugust õnnetust laste poolt kaua ootama. Ajaga on selgeks saanud, et alati peab vähemalt üks meist olema laste päralt.
- Tegevuste list. Olen enda tarbeks koostanud paberile nimekirja tegevustest, mis on vaja ära teha. Vahel ka nummerdan tegevused olulisuse järjekorras. See aitab väga hästi olukorras, kus tundub, et nii palju on teha, aga kuskilt ei oska alustada. Kui miski saab tehtud on hea vaadata, kuidas nimekiri kahaneb.