Mis on Montessori magamistuba?
Maria Montessori, Montessori meetodi looja: “Me peame andma lapsele keskkonna, mida ta saab ise kasutada- oma väike pesukapp, sahtlitega kabinet, mida ta saab avada, tarbeesemed, mida ta saab kasutada, väike voodi, kus ta saab öösel magada mõnusa teki all, mille ta saab ise kokku voltida ja laiali laotada. Me peame andma talle keskkonna, kus ta saab elada ja mängida- siis näeme, kuidas ta terve päeva oma kätega töötab ja saab ka magamamineku rutiini selgeks”
1. Hoidke kõik lapse silmade tasandil
2. Eemaldage võrevoodi
See on võib-olla kõige mängulisem element Montessori magamistoa loomisel. Põrandavoodi paigaldamine mugava madratsi, patjade ja tekiga tagab, et teie laps saab puhata siis, kui ta seda soovib. See annab talle suurepärase iseseisvuse tunde.
3. Neutraalsed värvid
4. Seadke üles nurgad
5. Korrastage ja säilitage ainult olulised asjad
Teine Montessori põhimõte on lihtsus. Teil võib tekkida kiusatus hellitada oma väikest last kõigi silmatorkavate mänguasjadega, kuid hiljutine uuring näitab, et väikelapsed on õnnelikumad, kui neil on vähem mänguasju, mille vahel valida. Montessori ruumi põhimõte on võimaldada lapsel vabalt liikuda ja uurida seda omal jõul, selle asemel, et täita see hunniku mänguasjade ja mahuka mööbliga.
Näiteks meie puidust mänguasjad on multifunktsionaalsed: üks kiik, mida saab kasutada kiigena, ronimisredelina, tunnelina, väravana, mänguasjade panipaigana, liumäena – ainus piir on kujutlusvõime. Mitmeotstarbeliste mänguasjade valimine parandab lapse kognitiivseid võimeid, ruumitaju, koordinatsiooni, kehahoiakut ja loomingulist mõtlemist, säästes samal ajal ka toas ruumi.